zwiedzanie

Z hotelu poszłam na Petaling  Street tj. chińska ulica targowa w pobliżu której ma przystanek odkryty bus turystyczny – KL Hop – on Hop – off. To bardzo dobra opcja zwiedzania KL ponieważ trasa wiedzie przez główne atrakcje turystyczne, do których ciężko niekiedy dotrzeć na nogach ze względu na przeszkody w postaci trasy szybkiego ruchu ( np. do Muzeum Narodowego blisko z KL Sentral ale dojść trudno ). Przy każdej atrakcji można wysiąść, pozwiedzać i znów wsiąść do busa ( podjeżdżają co 15-20 minut).

Przystanek lini KL Hop - on Hop - off wraz z trasą
Przystanek lini KL Hop – on Hop – off wraz z trasą

DSCN1699

W Muzeum Narodowym można zobaczyć historię rozwoju cywilizacyjnego Malezji oraz kształtowania się powierzchni lądu. Pokazuje dzieje Malezji od pierwszych osad w dżungli, przez kolonizację przez Portugalczyków potem Brytyjczyków i odzyskanie niepodległości. Są makiety, hologramy i ekrany pokazujące krótkie filmy.

 

Malezja to kraj wielokulturowy, przenikają się tu kultury malajska, chińska oraz indyjska. Stąd ta różnorodność przejawiająca się religii, jedzeniu i strojach.

DSCN1697 DSCN1704 DSCN1705 DSCN1706 DSCN1707

Podczas zwiedzania Muzeum Narodowego zauważyłam młodą dziewczynę, która podobnie jak ja była sama. Okazało się, że w następnym punkcie którym był Pałac Narodowy trzeba poczekać na autobus więc zapoznałyśmy się. Jest z Indii, podróżuje sama, wymieniłyśmy się informacjami co wart zwiedzić. Niestety bariera językowa ( z mojej strony oczywiście) sprawiła, że zbyt wiele nie porozmawiałyśmy. Rozstałyśmy się pod Meczetem Narodowym, gdzie ja nie mogłam jako turystka wejść w tych godzinach (musiałabym czekać na koniec modłów) a ona ze względu na typ urody nie miała z tym problemu.

Sahira z Indii
Sahira z Indii

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *